Menu

Aerační (vzduchovací) elementy ACAE

Ideální okysličení zahradních jezírek nebo vzduchování v čistírnách odpadních vod zajistí jemnobublinné válcové aerační elementy ACAE. Jejich dlouhé životnosti je docíleno použitím polyuretanové aerační membrány.

aeracni-element-ACAE

vzduchovaci-element-prirubaVzduchovací elementy jsou konstruovány s důrazem na jednoduchost, spolehlivost a dlouhou životnost. Tělo elementu je svařeno ze speciální aerační PP hlavice a PP trubky v délce dle typu elementu. PP hlavice je osazena vnitřním závitem G 3/4″ pro jeho snadnou montáž či výměnu.

Aerační polyuretanová membrána díky svým vlastnostem zaručuje vysokou odolnost vůči agresivním prostředím a působení mikroorganismů. Materiál membrány je vysoce pružný a odolný mechanickému namáhání. Doporučená provozní teplota pro zajištění dlouhé životnosti membrány je do 30 °C. Uchycení membrány je řešeno pomocí nerezových spon.

Typy a cena

typ délka elementu
[ L ]
aerační délka
[ Lu ]
materiál spoje Kč bez DPH
ACAE 500 500 470 PP nerez spona 540
ACAE 700 750 720 PP nerez spona 700
ACAE 1000 1050 1020 PP nerez spona 910

Aerační element má Ø 63 mm a vnitřní závit G3/4″. Pokud zákazník požaduje u elementů vnější závit, lze to řešit oboustraným šroubením, které je zašroubováno do vnitřního závitu elementu.